Konkurs wyborczy (bitcoiny do wygrania)

Dzień dobry.

Do wyborów dwa tygodnie, czas na jakąś zabawę. Będzie można wygrać bitcoiny. Zasady zabawy są łatwe, ale niekoniecznie trywialne, więc proszę uważnie przeczytać poniższe punkty, żeby później nie było nieporozumień.

Aby wziąć udział w zabawie, należy:

 1. Udostępnić publicznie na swojej ścianie na facebooku niniejszą notkę przed rozpoczęciem ciszy wyborczej. Tylko swoja ściana: nie na stronie, którą się zarządza, nie w grupie, nie u znajomego, itd. Udostępnienie ma być widoczne dla kogoś niezalogowanego.
 2. Skomentować niniejszą notkę po zakończeniu ciszy wyborczej. Komentarz musi zawierać adres Bitcoin oraz link do udostępnienia zgodnie z punktem 1. Udostępnienie linkowane w komentarzu nie może być edytowane.fblink
  (Jakby ktoś nie wiedział: do konkretnej aktywności na facebooku linkuje data tej aktywności, pojawiająca się zwykle pod sam koniec nagłówka aktywności niedużymi, szarymi literkami i cyferkami, jak na obrazku, oczywiście kopiować do komentarza należy nie datę tylko adres URL, do którego prowadzi).
 3. Jedna ściana = max. jedno zgłoszenie konkursowe, jeden adres Bitcoin = max. jedno zgłoszenie konkursowe.

Po ogłoszeniu oficjalnych wyników wyborów przez PKW prześlę pod adresy Bitcoin w komentarzach nagrody, zgodnie z poniższymi zasadami:

 1. Nagrodzę pierwsze komentarze zgodne z powyższymi zasadami. Komentarze opublikowane zbyt wcześnie, bez linków do udostępnień albo z linkami do zbyt późnych udostępnień, nie będą brane pod uwagę.
 2. Nagrodzę tyle komentarzy, ilu posłów wprowadzi do Sejmu partia KORWiN (tak, to oznacza, że jeśli wprowadzi 0, to nagrodzę 0, ale Wasza w tym rzecz, aby tak się nie stało).
 3. Wysokością pojedynczej nagrody będzie tyle satoshi, ile głosów zostanie oddanych na partię KORWiN.

Przykład:

Jeśli zagłosuje 14 milionów osób, w tym 1 milion na partię KORWiN, dzięki czemu wprowadzi ona 30 posłów do Sejmu, 30 pierwszych poprawnych komentarzy dostanie po milionie satoshi, czyli po 0,01 BTC. Wg dzisiejszych cen pojedyncza taka nagroda ma wartość ok. 9 złotych z niedużym hakiem.

Jedna myśl nt. „Konkurs wyborczy (bitcoiny do wygrania)”

 1. Facebook ma tyle wspólnego z bitcoinami, co z libertarianizmem. Czyli niewiele.
  Bitcoin powstał po to, żeby dać alternatywę dla zaufania centralnym instytucjom, w postaci kryptografii. W dodatku anonimowość transakcji zwiększa prywatność użytkowników w porównaniu do systemów bankowych. A jak działa Facebook? Użytkownik musi zaufać tej korporacji, że nie będzie czytać jego „prywatnych” wiadomości ani wykorzystywać ich przeciwko niemu. Potrafimy szyfrować pieniądze, a zwykłych wiadomości już nie? Oczywiście, że potrafimy, tylko że aplikacje dostarczane przez Facebooka nie dają takiej możliwości. Dla porównania, serwis społecznościowy Minds, który istnieje dopiero od paru lat i dysponuje znacznie mniejszym budżetem, ma komunikator z szyfrowaniem działającym zarówno w przeglądarkach, jak i w aplikacji mobilnej (która w dodatku ma otwarty kod źródłowy, więc można sprawdzić, czy nie nadużywa swoich uprawnień i czy rzeczywiście kryptografia działa tak, jak powinna). Dla infopropertarianów, którzy uważają prywatne informacje za własność człowieka, powinno być to szczególnie istotne.
  A jak to się ma do libertarianizmu? Tak, że jeśli obywatele dają się inwigilować, ułatwiają władzy łamanie zasady nieagresji. Przykład: https://www.asiasentinel.com/politics/thailand-facebook-users-under-threat/ Poza tym Facebook wspiera aborcję (dotacja dla Planned Parenthood, potępienie protestu lekarzy, którzy nie chcieli przeprowadzać tego typu „zabiegów”, zablokowanie reklam grupy Right to Life), a więc jeden z najcięższych przykładów złamania zasady nieagresji względem jednostki. Ostatnio pozwala też islamskim terrorystom bezkarnie rekrutować bojowników (blokuje natomiast grupy zgłaszające ich). Możemy zauważyć, że portal Zuckerberga nie tylko nie sprzeciwia się naruszaniu cudzej własności i wolności, ale i sam w tym uczestniczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *